Not

Yusuf Vatankurtar

18 Eylül 2016

Bioenerji ve hipnoz gibi imkanlar varken modern tıbbın psikiyatrik ilaçlarını kullanmak fevkalade yanlıştır. Bu yanlışlık sadece ilaçları kullanmakta değil aynı zamanda psikiyatrinin insanlara yapıştırdığı etiketler bakımından da çok tehlikelidir. Bu tehlikeyi 1960'lı yıllarda özellikle fransız filozofları gündeme getirerek insanlığı uyarmış ve antipsikiyatri adında bir akımı başlatmışlardır.
Psikiyatristler için "Kapitalizmin eli reçeteli gardiyanları" demişlerdir.Yusuf Vatankurtar
18 Eylül 2016

Sigarayı bırakmanın faydaları:

* Sigarayı bıraktıktan 2 saat sonra nikotin vücudunuzu terk etmeye başlar,
* 6 saat sonra kalp atış hızı ve kan basıncı düşmeye başlar,
* 12 saat sonra sigara dumanından kaynaklanan zehirli karbonmonoksit kan dolaşımından temizlenir ve ciğerlerinizin daha iyi çalışmasını sağlar.
* 2 gün sonra tat ve koku duyularınız keskinleşir,
* 2-12 hafta içinde kan dolaşımı iyileşir, bu da yürüme, koşma gibi fizik hareketlerini kolaylaştırır,
* 3-9 hafta sonra öksürme, nefes darlığı, hırıltı gibi problemler azalır ve akciğerler güçlenir.
* 5 yıl içinde kalp krizi riski yarı yarıya azalır,
* 10 yıl sonra akciğer kanseri riski yarıya inerken kalp krizi riski hiç sigara içmemiş bir kişinin riskiyle aynı orana düşer.


Yusuf Vatankurtar
18 Eylül 2016

Her gün sigara kullanan birinde, nikotinin kesilmesini takip eden 24 saat içerisinde” aşağıdaki belirtilerin en az dördünün ortaya çıkması durumu bioenerji ile kolayca çözülebilir. 

Şiddetli Nikotin alma (sigara içme) arzusu
Çabuk sinirlenme, huzursuzluk
Sıkıntı hissi (anksiyete)
Dikkatin belirli bir konuya ya da uğraşa yoğunlaştırılmasında zorluk
Hareketsiz duramama (restlessnes),
İştahta artma ve kilo alma
Kalp atım hızında azalma
Ne var ki bioenerji seansları eşliğinde sigara bırakılırsa bu sayılan sıkıntılar yaşanmaz. 
Öldükten sonra sigarayı bulamayıp ta "bi sigara içmek için neler verirdim ama şimdi ne yapacağım" diyenlerden olmayın. :)


Yusuf Vatankurtar
17 Eylül 2016

Birçok insan hastalıklarının gerçek sebeplerini aramak yerine bir hap içip unutmayı tercih ediyor. Gerçekte neden böyle hep tatsız tuzsuz, keyifsiz hissettiklerini öğrenmek isteyenlerin sayısı az. Bu yüzden de anti-depresanların aşırı kullanıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Yani devlet eliyle resmen madde bağımlısı insanlar çoğalmış oluyor. Bioenerji, hipnoz ve hacamat gibi uygulamalar sebebe yönelik tedavi imkanı sağlarlar.Yusuf Vatankurtar
17 Eylül 2016
alısın, çünkü tedavisi yok” şeklinde cümleler kuran doktor tıp adına konuşan bir diplomalı uzman olduğu için hastanın şifa kanallarını bloke eden tanımlanması güç bir kimlik haline geliyor.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Günümüz ileri teknolojiye sahip tıbbının tedavi ettiği diyabet, tansiyon, MS, dirençli epilepsi, şizofren, panik atak, akciğer kanseri hastası kaç kişi var?


Yusuf Vatankurtar
17 Eylül 2016

Hastanelerde ağır ortopedik ameliyatlardan sonra uzun süre morfin verilen insanlar morfine bağımlı olmuyor. Morfin bağımlılığının sebebi kendini güvende hissetmemek ve yalnızlık duygusudur.


Madde bağımlısı insanların aslında tedaviyle birlikte; onların kendilerini güvende hissettikleri bir çevre ve dostluk ilişkilerinin güçlü olduğu insanlara ihtiyaçları var.Yusuf Vatankurtar
17 Eylül 2016
Güven eksikliği, 
Sigara bırakma, 
Korkular (çeşitli fobiler) 
Uyku bozukluğu, 
Cinsel problemler, 
Siğillerin tedavisi, 
Tikler, Kekemelik, 
Alt ıslatma, 
Yeme bozuklukları (Anoreksia nervosa gibi), 
Aşırı şişmanlık, 
Alkol ve madde bağımlılığı 
Panik bozukluk tedavileri
Bioenerji, hipnoz ve hacamat uygulamaları ile yapıyoruz.


Yusuf Vatankurtar
16 Eylül 2016

Demokrasi davasında olanlara bir hatırlatma:
Amerika'nın Irak ve Suriye'de yaptığı uygulamaların adı DEMOKRASİ'dir. Bizim bu demokrasi denilen emperyalizm kandırmacasını dava olarak kabul etmemizi kimse beklemesin.
Türkiye'deki idarecilerin de idareye talip olanların da iki de bir demokrasiyi sahiplenirmiş gibi laflar edip durmalarını hem samimiyetsiz buluyorum, hem de gaflet olarak görüyorum. Kime yaranmaya çalışıyorsunuz? Müslüman Türk halkına mı yoksa Amerika'ya mı tarafsınız? Bu halk darbeye karşı göğsünü siper ederken Allah'a inanarak Amerika'ya da lanet ederek özünün ve inancının gereğini yapmıştır. Amerikan demokrasisinin havarilerinin de neler yaptığını herkes tanımıştır.


Yusuf Vatankurtar
13 Eylül 2016

Şifalanma yani iyileşme netice itibariyle hem fiziki, hem kimyevi oluşumlar zinciridir. Bir hastanın iyileşmesi için -hangi tür tedavi alırsa alsın- uyaranların (tedavi araçlarının) hasta tarafından kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hastanın reddettiği tedavi istatiskî olarak çok yüksek değerlere sahip olsa da tedavi etmesi mümkün olmayabilir ya da çok uzun gayretler gerektirir. Bu durumu fark eden doktor ya da terapistler bu engeli aşmak için çoğu zaman şok uygulamak mecburiyetinde kalırlar. Şok hasta tarafından yanlış algılanırsa tedavi imkansızlaşabilir.
Şuuru açık olmayan, yoğun bakımda olan bir hastaya yapılan bioenerji tedavisi çok hızlı sonuç verirken, hastalığının iyileşemeyeceğini kendi kendine kabul ettirmiş bir insanın kolayca olması gereken tedavisi zorlaşıyor.Yusuf Vatankurtar
12 Aralık 2016

Kortizon kullanarak hastalığının şikayetlerini hafifletenler için bioenerji aynı tesiri gösterir ama kemik erimesi yapmaz. Kortizon kullanmadan daha sağlıklı bir hayata adım atın.Yusuf Vatankurtar
12 Aralık 2016
Yusuf Vatankurtar